

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 90 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| DC Resistance (DCR) | 1.8 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 3.3 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 300 mA |
Stock: 87
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09620
Ext.Price$0.09620
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09620 | $0.09620 |
| 10 | $0.04810 | $0.48100 |
| 50 | $0.04395 | $2.19750 |
| 100 | $0.04016 | $4.01600 |
| 500 | $0.03706 | $18.53000 |
| 1000 | $0.03420 | $34.20000 |
| 3000 | $0.03156 | $94.68000 |
| 5000 | $0.02764 | $138.20000 |
