
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| DC Resistance (DCR) | 2.05 Ω |
| Current Rating | 250 mA |
| Shielding | Shielded |
| Core Material | Ferrite |
| Inductance | 4.7 µH |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Packaging | Reel |
| Test Frequency | 7.96 MHz |
| Self Resonant Frequency | 85 MHz |
| Q Factor | 10 |
Stock: 2423
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09562
Ext.Price$0.09562
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09562 | $0.09562 |
| 10 | $0.04781 | $0.47810 |
| 50 | $0.04355 | $2.17750 |
| 100 | $0.03967 | $3.96700 |
| 500 | $0.03625 | $18.12500 |
| 1000 | $0.03313 | $33.13000 |
| 3000 | $0.03028 | $90.84000 |
| 5000 | $0.02636 | $131.80000 |
