
| Parameter | Value |
|---|---|
| Q Factor | 10 |
| RoHS | Compliant |
| DC Resistance (DCR) | 2.3 Ω |
| Current Rating | 240 mA |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 5.6 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Tolerance | 25 % |
| Packaging | Reel |
| Test Frequency | 7.96 MHz |
| Self Resonant Frequency | 70 MHz |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11366
Ext.Price$0.11366
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11366 | $0.11366 |
| 10 | $0.05683 | $0.56830 |
| 50 | $0.05149 | $2.57450 |
| 100 | $0.04666 | $4.66600 |
| 500 | $0.04282 | $21.41000 |
| 1000 | $0.03930 | $39.30000 |
| 3000 | $0.03606 | $108.18000 |
| 5000 | $0.03116 | $155.80000 |
