
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 55 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| DC Resistance (DCR) | 2.6 Ω |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 220 mA |
Stock: 1699
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09676
Ext.Price$0.09676
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09676 | $0.09676 |
| 10 | $0.04838 | $0.48380 |
| 50 | $0.04381 | $2.19050 |
| 100 | $0.03967 | $3.96700 |
| 500 | $0.03645 | $18.22500 |
| 1000 | $0.03349 | $33.49000 |
| 3000 | $0.03077 | $92.31000 |
| 5000 | $0.02656 | $132.80000 |
