

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 50 MHz |
| Q Factor | 10 |
| DC Resistance (DCR) | 3 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 8.2 µH |
| Current Rating | 180 mA |
Stock: 1854
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12308
Ext.Price$0.12308
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12308 | $0.12308 |
| 10 | $0.06154 | $0.61540 |
| 50 | $0.05593 | $2.79650 |
| 100 | $0.05083 | $5.08300 |
| 500 | $0.04696 | $23.48000 |
| 1000 | $0.04338 | $43.38000 |
| 3000 | $0.04008 | $120.24000 |
| 5000 | $0.03489 | $174.45000 |
