

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 400 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| DC Resistance (DCR) | 800 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 820 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 500 mA |
Stock: 1199
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09292
Ext.Price$0.09292
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09292 | $0.09292 |
| 10 | $0.04646 | $0.46460 |
| 50 | $0.04235 | $2.11750 |
| 100 | $0.03861 | $3.86100 |
| 500 | $0.03522 | $17.61000 |
| 1000 | $0.03213 | $32.13000 |
| 3000 | $0.02930 | $87.90000 |
| 5000 | $0.02548 | $127.40000 |
