
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 25 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| DC Resistance (DCR) | 2.5 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 155 mA |
Stock: 1014
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13594
Ext.Price$0.13594
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13594 | $0.13594 |
| 10 | $0.06797 | $0.67970 |
| 50 | $0.06178 | $3.08900 |
| 100 | $0.05616 | $5.61600 |
| 500 | $0.05200 | $26.00000 |
| 1000 | $0.04815 | $48.15000 |
| 3000 | $0.04458 | $133.74000 |
| 5000 | $0.04128 | $206.40000 |
| 10000 | $0.03822 | $382.20000 |
