
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 150 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 12 |
| DC Resistance (DCR) | 1.3 Ω |
| Inductance | 2.2 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 315 mA |
Stock: 111
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13498
Ext.Price$0.13498
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13498 | $0.13498 |
| 10 | $0.06749 | $0.67490 |
| 50 | $0.06044 | $3.02200 |
| 100 | $0.05413 | $5.41300 |
| 500 | $0.04955 | $24.77500 |
| 1000 | $0.04536 | $45.36000 |
| 3000 | $0.04152 | $124.56000 |
| 5000 | $0.03801 | $190.05000 |
| 10000 | $0.03479 | $347.90000 |
