
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 100 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 12 |
| DC Resistance (DCR) | 1.4 Ω |
| Inductance | 2.7 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 300 mA |
Stock: 501
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08419
Ext.Price$0.08419
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08419 | $0.08419 |
| 10 | $0.07511 | $0.75110 |
| 50 | $0.06701 | $3.35050 |
| 100 | $0.05935 | $5.93500 |
| 500 | $0.05257 | $26.28500 |
| 1000 | $0.04879 | $48.79000 |
| 3000 | $0.04528 | $135.84000 |
