
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.6 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 55 |
| DC Resistance (DCR) | 130 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 27 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 1 A |
Stock: 383
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14170
Ext.Price$0.14170
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14170 | $0.14170 |
| 10 | $0.07085 | $0.70850 |
| 50 | $0.06384 | $3.19200 |
| 100 | $0.05752 | $5.75200 |
| 500 | $0.05199 | $25.99500 |
| 1000 | $0.04699 | $46.99000 |
| 3000 | $0.04247 | $127.41000 |
| 5000 | $0.03838 | $191.90000 |
| 10000 | $0.03469 | $346.90000 |
