
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.5 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 60 |
| DC Resistance (DCR) | 150 mΩ |
| Inductance | 39 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 1 A |
Stock: 374
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06653
Ext.Price$0.06653
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06653 | $0.06653 |
| 10 | $0.05938 | $0.59380 |
| 50 | $0.05299 | $2.64950 |
| 100 | $0.04696 | $4.69600 |
| 500 | $0.04161 | $20.80500 |
| 1000 | $0.03858 | $38.58000 |
| 3000 | $0.03577 | $107.31000 |
