
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.5 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 65 |
| DC Resistance (DCR) | 150 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 47 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 1 A |
Stock: 1230
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15340
Ext.Price$0.15340
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15340 | $0.15340 |
| 10 | $0.07670 | $0.76700 |
| 50 | $0.06960 | $3.48000 |
| 100 | $0.06315 | $6.31500 |
| 500 | $0.05763 | $28.81500 |
| 1000 | $0.05259 | $52.59000 |
| 3000 | $0.04799 | $143.97000 |
| 5000 | $0.04380 | $219.00000 |
| 10000 | $0.03998 | $399.80000 |
