
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 3 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 8 |
| DC Resistance (DCR) | 13 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 120 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 1 A |
Stock: 772
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12614
Ext.Price$0.12614
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12614 | $0.12614 |
| 10 | $0.06307 | $0.63070 |
| 50 | $0.05684 | $2.84200 |
| 100 | $0.05122 | $5.12200 |
| 500 | $0.04629 | $23.14500 |
| 1000 | $0.04183 | $41.83000 |
| 3000 | $0.03780 | $113.40000 |
| 5000 | $0.03416 | $170.80000 |
| 10000 | $0.03087 | $308.70000 |
