
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 40 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 20 |
| DC Resistance (DCR) | 9.1 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 160 mA |
Stock: 637
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13420
Ext.Price$0.13420
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13420 | $0.13420 |
| 10 | $0.06710 | $0.67100 |
| 50 | $0.06016 | $3.00800 |
| 100 | $0.05393 | $5.39300 |
| 500 | $0.04929 | $24.64500 |
| 1000 | $0.04505 | $45.05000 |
| 3000 | $0.04118 | $123.54000 |
| 5000 | $0.03764 | $188.20000 |
| 10000 | $0.03440 | $344.00000 |
