
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 210 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 35 |
| DC Resistance (DCR) | 1.75 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 370 mA |
Stock: 1014
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15188
Ext.Price$0.15188
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15188 | $0.15188 |
| 10 | $0.07594 | $0.75940 |
| 50 | $0.06882 | $3.44100 |
| 100 | $0.06237 | $6.23700 |
| 500 | $0.05745 | $28.72500 |
| 1000 | $0.05292 | $52.92000 |
| 3000 | $0.04875 | $146.25000 |
| 5000 | $0.04491 | $224.55000 |
| 10000 | $0.04136 | $413.60000 |
