
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 180 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 28 |
| DC Resistance (DCR) | 2.3 Ω |
| Inductance | 1.5 µH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 330 mA |
Stock: 198
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16532
Ext.Price$0.16532
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16532 | $0.16532 |
| 10 | $0.08266 | $0.82660 |
| 50 | $0.07540 | $3.77000 |
| 100 | $0.06877 | $6.87700 |
| 500 | $0.06317 | $31.58500 |
| 1000 | $0.05803 | $58.03000 |
| 3000 | $0.05331 | $159.93000 |
| 5000 | $0.04897 | $244.85000 |
| 10000 | $0.04498 | $449.80000 |
