
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 180 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 28 |
| DC Resistance (DCR) | 2.6 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.8 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 300 mA |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13132
Ext.Price$0.13132
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13132 | $0.13132 |
| 10 | $0.06566 | $0.65660 |
| 50 | $0.05919 | $2.95950 |
| 100 | $0.05335 | $5.33500 |
| 500 | $0.04821 | $24.10500 |
| 1000 | $0.04356 | $43.56000 |
| 3000 | $0.03936 | $118.08000 |
| 5000 | $0.03557 | $177.85000 |
| 10000 | $0.03214 | $321.40000 |
