
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 80 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 22 |
| DC Resistance (DCR) | 3.2 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 2.7 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 290 mA |
Stock: 908
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14688
Ext.Price$0.14688
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14688 | $0.14688 |
| 10 | $0.07344 | $0.73440 |
| 50 | $0.06619 | $3.30950 |
| 100 | $0.05966 | $5.96600 |
| 500 | $0.05395 | $26.97500 |
| 1000 | $0.04878 | $48.78000 |
| 3000 | $0.04411 | $132.33000 |
| 5000 | $0.03988 | $199.40000 |
| 10000 | $0.03606 | $360.60000 |
