
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 50 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 18 |
| DC Resistance (DCR) | 8.2 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 200 mA |
Stock: 358
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14420
Ext.Price$0.14420
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14420 | $0.14420 |
| 10 | $0.07210 | $0.72100 |
| 50 | $0.06499 | $3.24950 |
| 100 | $0.05859 | $5.85900 |
| 500 | $0.05294 | $26.47000 |
| 1000 | $0.04783 | $47.83000 |
| 3000 | $0.04322 | $129.66000 |
| 5000 | $0.03905 | $195.25000 |
| 10000 | $0.03528 | $352.80000 |
