
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 630 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 120 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 650 mA |
Stock: 451
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13958
Ext.Price$0.13958
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13958 | $0.13958 |
| 10 | $0.06979 | $0.69790 |
| 50 | $0.06266 | $3.13300 |
| 100 | $0.05626 | $5.62600 |
| 500 | $0.05130 | $25.65000 |
| 1000 | $0.04678 | $46.78000 |
| 3000 | $0.04266 | $127.98000 |
| 5000 | $0.03890 | $194.50000 |
| 10000 | $0.03548 | $354.80000 |
