
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 650 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 45 |
| DC Resistance (DCR) | 770 mΩ |
| Inductance | 180 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 620 mA |
Stock: 340
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13844
Ext.Price$0.13844
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13844 | $0.13844 |
| 10 | $0.06922 | $0.69220 |
| 50 | $0.06240 | $3.12000 |
| 100 | $0.05626 | $5.62600 |
| 500 | $0.05084 | $25.42000 |
| 1000 | $0.04594 | $45.94000 |
| 3000 | $0.04152 | $124.56000 |
| 5000 | $0.03752 | $187.60000 |
| 10000 | $0.03391 | $339.10000 |
