
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 600 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 45 |
| DC Resistance (DCR) | 910 mΩ |
| Inductance | 270 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 500 mA |
Stock: 1230
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15878
Ext.Price$0.15878
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15878 | $0.15878 |
| 10 | $0.07939 | $0.79390 |
| 50 | $0.07210 | $3.60500 |
| 100 | $0.06548 | $6.54800 |
| 500 | $0.05964 | $29.82000 |
| 1000 | $0.05432 | $54.32000 |
| 3000 | $0.04948 | $148.44000 |
| 5000 | $0.04507 | $225.35000 |
| 10000 | $0.04106 | $410.60000 |
