
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 480 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 45 |
| DC Resistance (DCR) | 1.12 Ω |
| Inductance | 390 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 470 mA |
Stock: 742
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14054
Ext.Price$0.14054
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14054 | $0.14054 |
| 10 | $0.07027 | $0.70270 |
| 50 | $0.06336 | $3.16800 |
| 100 | $0.05713 | $5.71300 |
| 500 | $0.05165 | $25.82500 |
| 1000 | $0.04669 | $46.69000 |
| 3000 | $0.04221 | $126.63000 |
| 5000 | $0.03816 | $190.80000 |
| 10000 | $0.03450 | $345.00000 |
