
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 415 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 45 |
| DC Resistance (DCR) | 1.33 Ω |
| Inductance | 560 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 400 mA |
Stock: 581
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15590
Ext.Price$0.15590
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15590 | $0.15590 |
| 10 | $0.07795 | $0.77950 |
| 50 | $0.07091 | $3.54550 |
| 100 | $0.06451 | $6.45100 |
| 500 | $0.05902 | $29.51000 |
| 1000 | $0.05400 | $54.00000 |
| 3000 | $0.04941 | $148.23000 |
| 5000 | $0.04521 | $226.05000 |
| 10000 | $0.04136 | $413.60000 |
