
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 375 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 45 |
| DC Resistance (DCR) | 1.47 Ω |
| Inductance | 680 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 400 mA |
Stock: 451
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14842
Ext.Price$0.14842
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14842 | $0.14842 |
| 10 | $0.07421 | $0.74210 |
| 50 | $0.06729 | $3.36450 |
| 100 | $0.06101 | $6.10100 |
| 500 | $0.05615 | $28.07500 |
| 1000 | $0.05168 | $51.68000 |
| 3000 | $0.04756 | $142.68000 |
| 5000 | $0.04377 | $218.85000 |
| 10000 | $0.04028 | $402.80000 |
