
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 3.2 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 40 |
| DC Resistance (DCR) | 80 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 12 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 1 A |
Stock: 402
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12652
Ext.Price$0.12652
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12652 | $0.12652 |
| 10 | $0.06326 | $0.63260 |
| 50 | $0.05676 | $2.83800 |
| 100 | $0.05093 | $5.09300 |
| 500 | $0.04645 | $23.22500 |
| 1000 | $0.04236 | $42.36000 |
| 3000 | $0.03863 | $115.89000 |
| 5000 | $0.03523 | $176.15000 |
| 10000 | $0.03214 | $321.40000 |
