
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 2.8 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 50 |
| DC Resistance (DCR) | 100 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 18 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 1 A |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13190
Ext.Price$0.13190
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13190 | $0.13190 |
| 10 | $0.06595 | $0.65950 |
| 50 | $0.05948 | $2.97400 |
| 100 | $0.05364 | $5.36400 |
| 500 | $0.04842 | $24.21000 |
| 1000 | $0.04371 | $43.71000 |
| 3000 | $0.03945 | $118.35000 |
| 5000 | $0.03561 | $178.05000 |
| 10000 | $0.03214 | $321.40000 |
