
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 5.8 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| DC Resistance (DCR) | 65 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 4.7 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 1 A |
Stock: 785
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13190
Ext.Price$0.13190
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13190 | $0.13190 |
| 10 | $0.06595 | $0.65950 |
| 50 | $0.05899 | $2.94950 |
| 100 | $0.05277 | $5.27700 |
| 500 | $0.04850 | $24.25000 |
| 1000 | $0.04457 | $44.57000 |
| 3000 | $0.04096 | $122.88000 |
| 5000 | $0.03764 | $188.20000 |
| 10000 | $0.03459 | $345.90000 |
