
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 900 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 55 |
| DC Resistance (DCR) | 210 mΩ |
| Inductance | 100 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 850 mA |
Stock: 414
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13536
Ext.Price$0.13536
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13536 | $0.13536 |
| 10 | $0.06768 | $0.67680 |
| 50 | $0.06149 | $3.07450 |
| 100 | $0.05587 | $5.58700 |
| 500 | $0.05197 | $25.98500 |
| 1000 | $0.04834 | $48.34000 |
| 3000 | $0.04497 | $134.91000 |
| 5000 | $0.04183 | $209.15000 |
| 10000 | $0.03891 | $389.10000 |
