
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 800 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 60 |
| DC Resistance (DCR) | 210 mΩ |
| Inductance | 120 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 800 mA |
Stock: 358
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14074
Ext.Price$0.14074
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14074 | $0.14074 |
| 10 | $0.07037 | $0.70370 |
| 50 | $0.06346 | $3.17300 |
| 100 | $0.05723 | $5.72300 |
| 500 | $0.05172 | $25.86000 |
| 1000 | $0.04674 | $46.74000 |
| 3000 | $0.04224 | $126.72000 |
| 5000 | $0.03817 | $190.85000 |
| 10000 | $0.03450 | $345.00000 |
