
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 765 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 60 |
| DC Resistance (DCR) | 300 mΩ |
| Inductance | 180 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 700 mA |
Stock: 606
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14842
Ext.Price$0.14842
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14842 | $0.14842 |
| 10 | $0.07421 | $0.74210 |
| 50 | $0.06750 | $3.37500 |
| 100 | $0.06140 | $6.14000 |
| 500 | $0.05616 | $28.08000 |
| 1000 | $0.05137 | $51.37000 |
| 3000 | $0.04698 | $140.94000 |
| 5000 | $0.04297 | $214.85000 |
| 10000 | $0.03930 | $393.00000 |
