
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 650 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 60 |
| DC Resistance (DCR) | 320 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 220 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 670 mA |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14132
Ext.Price$0.14132
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14132 | $0.14132 |
| 10 | $0.07066 | $0.70660 |
| 50 | $0.06391 | $3.19550 |
| 100 | $0.05781 | $5.78100 |
| 500 | $0.05352 | $26.76000 |
| 1000 | $0.04954 | $49.54000 |
| 3000 | $0.04586 | $137.58000 |
| 5000 | $0.04245 | $212.25000 |
| 10000 | $0.03930 | $393.00000 |
