
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 22 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| DC Resistance (DCR) | 2.1 Ω |
| Inductance | 18 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 210 mA |
Stock: 80
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13324
Ext.Price$0.13324
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13324 | $0.13324 |
| 10 | $0.06662 | $0.66620 |
| 50 | $0.06005 | $3.00250 |
| 100 | $0.05413 | $5.41300 |
| 500 | $0.04895 | $24.47500 |
| 1000 | $0.04426 | $44.26000 |
| 3000 | $0.04002 | $120.06000 |
| 5000 | $0.03619 | $180.95000 |
| 10000 | $0.03273 | $327.30000 |
