
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 120 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 12 |
| DC Resistance (DCR) | 700 mΩ |
| Inductance | 2.7 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 420 mA |
Stock: 247
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14822
Ext.Price$0.14822
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14822 | $0.14822 |
| 10 | $0.07411 | $0.74110 |
| 50 | $0.06746 | $3.37300 |
| 100 | $0.06140 | $6.14000 |
| 500 | $0.05616 | $28.08000 |
| 1000 | $0.05137 | $51.37000 |
| 3000 | $0.04698 | $140.94000 |
| 5000 | $0.04297 | $214.85000 |
| 10000 | $0.03930 | $393.00000 |
