
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 5 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| DC Resistance (DCR) | 5.6 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 82 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 100 mA |
Stock: 136
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13306
Ext.Price$0.13306
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13306 | $0.13306 |
| 10 | $0.06653 | $0.66530 |
| 50 | $0.06001 | $3.00050 |
| 100 | $0.05413 | $5.41300 |
| 500 | $0.04892 | $24.46000 |
| 1000 | $0.04421 | $44.21000 |
| 3000 | $0.03995 | $119.85000 |
| 5000 | $0.03610 | $180.50000 |
| 10000 | $0.03263 | $326.30000 |
