
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 18 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| Current Rating | 400 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.5 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 27 µH |
| Core Material | Ferrite |
Stock: 71
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11347
Ext.Price$0.11347
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11347 | $0.11347 |
| 10 | $0.10178 | $1.01780 |
| 50 | $0.09130 | $4.56500 |
| 100 | $0.08139 | $8.13900 |
| 500 | $0.07256 | $36.28000 |
| 1000 | $0.06355 | $63.55000 |
| 3000 | $0.05566 | $166.98000 |
