
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 3.15 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 18 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| Current Rating | 350 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.7 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 33 µH |
| Core Material | Ferrite |
Stock: 1941
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11866
Ext.Price$0.11866
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11866 | $0.11866 |
| 10 | $0.10641 | $1.06410 |
| 50 | $0.09542 | $4.77100 |
| 100 | $0.08513 | $8.51300 |
| 500 | $0.07595 | $37.97500 |
| 1000 | $0.06993 | $69.93000 |
| 3000 | $0.06439 | $193.17000 |
