
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 2 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| Current Rating | 150 mA |
| DC Resistance (DCR) | 9 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 330 µH |
| Core Material | Ferrite |
Stock: 80
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12278
Ext.Price$0.12278
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12278 | $0.12278 |
| 10 | $0.11098 | $1.10980 |
| 50 | $0.10032 | $5.01600 |
| 100 | $0.09041 | $9.04100 |
| 500 | $0.08148 | $40.74000 |
| 1000 | $0.07487 | $74.87000 |
| 3000 | $0.06880 | $206.40000 |
