
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 3.15 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 135 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 15 |
| DC Resistance (DCR) | 600 mΩ |
| Inductance | 3.9 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 750 mA |
Stock: 423
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12269
Ext.Price$0.12269
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12269 | $0.12269 |
| 10 | $0.11020 | $1.10200 |
| 50 | $0.09898 | $4.94900 |
| 100 | $0.08851 | $8.85100 |
| 500 | $0.07915 | $39.57500 |
| 1000 | $0.07395 | $73.95000 |
| 3000 | $0.06909 | $207.27000 |
