
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Material(Contact Finish) | Gold, Nickel, Silver |
| Coil Voltage (DC) | 28.2 V |
| Coil Type | Non-Latching |
| power consumption | 140 mW |
| Switching Voltage | 250 VAC, 220 VDC |
| Must Operate Voltage | 9 V |
| Must Release Voltage | 1.2 V |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
