| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lens Style | Colored, Round |
| Illumination Color | Red |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Packaging | Tray |
| Forward Current | 25 mA |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Forward Voltage | 2 V |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 645 nm |
Stock: 287
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37133
Ext.Price$0.37133
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37133 | $0.37133 |
| 10 | $0.32640 | $3.26400 |
| 25 | $0.31232 | $7.80800 |
| 50 | $0.29885 | $14.94250 |
| 100 | $0.28596 | $28.59600 |
| 300 | $0.27909 | $83.72700 |
| 500 | $0.27238 | $136.19000 |
| 1000 | $0.26481 | $264.81000 |
