
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Color | Red |
| Display Type | LED |
| Number of Characters | 1 |
| Module Size - W x H x T | 10 mm x 7 mm x 10.16 mm |
| Character Size | 9.906 mm |
Stock: 560
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23318
Ext.Price$0.23318
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23318 | $0.23318 |
| 10 | $0.21392 | $2.13920 |
| 50 | $0.19625 | $9.81250 |
| 100 | $0.18004 | $18.00400 |
| 500 | $0.16517 | $82.58500 |
| 1000 | $0.15153 | $151.53000 |
| 3000 | $0.13902 | $417.06000 |
| 5000 | $0.12754 | $637.70000 |
| 10000 | $0.11701 | $1170.10000 |
