
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 22 mm |
| Width | 9.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 12 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 9 V |
| Max Input Voltage | 18 V |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 3 W |
| Efficiency | 78 % |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Output Current-Channel 1 | 600 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 5 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$4.85587
Ext.Price$4.85587
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.85587 | $4.85587 |
| 10 | $4.15382 | $41.53820 |
| 25 | $3.86621 | $96.65525 |
| 50 | $3.59852 | $179.92600 |
| 100 | $3.34931 | $334.93100 |
| 300 | $3.24967 | $974.90100 |
| 500 | $3.15299 | $1576.49500 |
| 1000 | $3.06375 | $3063.75000 |
