

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 35.7 W |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 593 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 26 A, -25 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel, P-Channel |
| Gate Charge | 5.5 nC |
| Drain to Source Resistance | 25 mΩ, 30 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 40 V, -40 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.5 V |
Stock: 1814
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11770
Ext.Price$0.11770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11770 | $0.11770 |
| 10 | $0.10996 | $1.09960 |
| 50 | $0.10272 | $5.13600 |
| 100 | $0.09580 | $9.58000 |
| 500 | $0.08934 | $44.67000 |
| 1000 | $0.08769 | $87.69000 |
| 3000 | $0.08607 | $258.21000 |
| 5000 | $0.08448 | $422.40000 |
