
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Tolerance | 2.5 % |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Height - Seated (Max) | 6 mm |
| Number of Pins | 2 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
