
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 nF |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Tolerance | 2.5 % |
| Length | 7.2 mm |
| Width | 6.5 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 160 V |
| Height | 8 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Number of Pins | 2 |
Stock: 735
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38216
Ext.Price$0.38216
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38216 | $0.38216 |
| 10 | $0.25733 | $2.57330 |
| 50 | $0.21237 | $10.61850 |
| 100 | $0.17526 | $17.52600 |
| 500 | $0.14363 | $71.81500 |
| 1000 | $0.13251 | $132.51000 |
| 3000 | $0.12399 | $371.97000 |
| 5000 | $0.11602 | $580.10000 |
| 10000 | $0.10857 | $1085.70000 |
