
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 300 V |
| Length | 127 mm |
| Termination | Clip |
| Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Type | Electrical |
| Current | 30 A |
| Current Rating | 30 A |
| Approvals | CE, CSA, QPL, UL |
| Size | 0.811" Dia x 5.000" L (20.60 mm x 127.00 mm) |
| Body Style | Cartridge Fuses |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$13.85499
Ext.Price$13.85499
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.85499 | $13.85499 |
| 10 | $11.13290 | $111.32900 |
| 25 | $10.78028 | $269.50700 |
| 50 | $10.43869 | $521.93450 |
| 100 | $8.59204 | $859.20400 |
| 300 | $8.09280 | $2427.84000 |
| 500 | $7.62255 | $3811.27500 |
| 1000 | $7.61571 | $7615.71000 |
