
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.9 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | 2-Wire, I²C, Serial |
| Memory Size | 2 kb |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.65 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Access Time | 550 ns |
| Nominal Supply Current | 100 µA |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 16 kb |
| Number of Words | 2048 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
