
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.727 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 20 MHz |
| Interface | SPI |
| Memory Size | 8 kb |
| Memory Type | RAM |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Access Time | 20 ns |
| Nominal Supply Current | 4 mA |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 64 kb |
| Word Size | 8 b |
Stock: 1628
Distributors
pcbx
Unit Price$1.22669
Ext.Price$1.22669
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.22669 | $1.22669 |
| 10 | $1.00675 | $10.06750 |
| 25 | $0.91559 | $22.88975 |
| 50 | $0.83268 | $41.63400 |
| 100 | $0.75728 | $75.72800 |
| 300 | $0.72563 | $217.68900 |
| 500 | $0.69530 | $347.65000 |
| 1000 | $0.66814 | $668.14000 |
