

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Frequency | 20 MHz |
| Interface | SPI, Serial |
| Memory Size | 512 b |
| Memory Type | FRAM, RAM |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Access Time | 20 ns |
| Nominal Supply Current | 3 mA |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 4 kb |
| Word Size | 8 b |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Memory Format | FRAM |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$1.34256
Ext.Price$1.34256
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.34256 | $1.34256 |
| 10 | $1.11504 | $11.15040 |
| 25 | $1.02191 | $25.54775 |
| 50 | $0.93656 | $46.82800 |
| 100 | $0.85835 | $85.83500 |
| 300 | $0.82638 | $247.91400 |
| 500 | $0.79559 | $397.79500 |
| 1000 | $0.76795 | $767.95000 |
